המפלצת מברולי
מנחה: זיו פלוטניק           סבב: צהריים           שעות: 14:00-18:00            סוג: משחק שולחני

מתוך הניו-יורק טיימס, 8 בפברואר 2004:
קורבן נוסף למפלצת מברולי,
משפחה נוספת באבל,
הרשויות מכחישות כי יתכן ומפלצת מעורבת בעניין.

בן סמית' (23) הוא ההרוג השלישי בחודשיים האחרונים שנמצא באזור העיירה הקטנה ברולי, שבחלקה הצפוני של מדינת קרולינה. גופתו נמצאה ליד שדה התירס הגדול, על ידי חברתו ג'ין. "יצאנו לבלות עם החברים" מעידה ג'ין, "בשלב מסוים החליט בן לעזוב את החברים וללכת להתבודד איתי. החלטנו שבשדה יהיה לנו הכי שקט. לאחר שעתיים שבהן התבודדנו לנו בשדה הוא פנה הצידה כדי להתפנות. חיכיתי לו ליד הערוגה העשירית כשלפתע שמעתי אותו צועק לעזרה. רצתי במהירות למקום שממנו נשמעה הצעקה וראיתי אותו שוכב על הקרקע שרוט, לעוס וחסר ראש..." כאן נראתה בבירור דמעה גדולה בעינה של ג'ין, וניכר שהיא מתאמצת שלא לפרוץ בבכי. "בעוד אני עומדת שם בהלם נשמעה לפתע נהמה מאחורי," היא ממשיכה לתאר, "הסתובבתי במהירות כשראיתי יצור גדול בעל ראש זאב עומד על שתי רגליו. העיניים שלו האירו באור צהוב בוהק. הוא עמד ובהה בי, פרוותו שחורה כלילה, ולפתע, ללא סיבה ברורה, הוא הסתובב והסתלק מהמקום בריצה."ראשו של בן נמצא למחרת במרחק של חמישה קילומטרים מהאזור שבו נמצאה גופתו.

העיירה ברולי נוסדה לפני כ-50 שנה על-ידי ארת'ור ברולי, איש צעיר ושאפתן. העיירה הקטנה התפרסמה רבות עקב היותה העיירה האחרונה שהוקמה כעיירת כרייה למכרה הזהב שמצא ארת'ור באזור. למרות שהמכרה היה קטן, וכל אוצרותיו כבר אזלו, העיירה עדיין קיימת כעיירת תיירות. בנוסף לרווחי התיירות, ארת'ור הפך עשיר אודות לחברות מצליחות בתחומים שונים שהקים עם מעט הזהב שמצא באזור. שלטונות המקום, כולל השריף המקומי, מכחישות את השמועות כי אכן מפלצת היא זו שאחראית לכל הקורבנות בזמן האחרון. לטענת השריף, מעולם לא היו שמועות על מפלצות באזור ואין צורך להתחיל להפיץ כאלה עכשיו. חיפושים אחר זאב גדול או רוצח סידרתי נערכים בכל האזור, למרות שעד כה לא הוגשה שום עזרה ממשלתית לעיירה הקטנה. גם לאחר הקורבן הרביעי ממשיך השריף לטעון כי הכל בשליטה וכי אינו צריך עזרה מבחוץ. לעומת זאת גורמים סודיים כבר מדברים על שליחת גוף עזר של הבולשת הפדרלית לאזור עם תחילת השבוע.
בניסיונו להשיג את ארת'ור ברולי לראיון, כדי לשמוע את דעתו על עיירתו הקטנה ברגעים אלו, דחתה אותנו אשתו באומרה כי ארת'ור חולה מאוד, ואין להפריע לו. היא הוסיפה כי חבל שבימיו האחרונים צריך ארת'ור לראות כיצד  עיירתו הקטנה והמשגשגת מתפוררת לאיטה.
 
                                   נכתב על ידי ג'ימס מאגןלרכישת כרטיסים
יאסאקון 2019